اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ورود

اکنون ثبت نام کنید

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

به جای گرفتن MBA این کتاب ها را بخوانید – قسمت دوم

به جای گرفتن MBA این کتاب ها را بخوانید – قسمت دوم

در قسمت اول به بررسی بعضی از کتاب هایی که خواندن آن هابرای علاقه مندان به مدیریت اجرایی بسیار مفید است، پرداختیم. اکنون ادامه مقاله اول:

تیمی از رقبا: سیاست نابغه گرایانه آبراهام لینکون

نویسنده: دوریس کرنس گودوین

نام انگلیسی: Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln

نظریه سازمانی: از بزرگترین رئیس جمهور آمریکا یاد بگیرید

آبراهام لینکون را می توان در مدیریت نابغه دانست. در سال ۱۸۶۰، هنگام انتخابات ریاست جمهوری، حزب جمهوری خواه به شدت پراکنده و دچار آشفتگی شدید بود. هیچ رهبر مشخصی وجود نداشت، مردم نمی توانستند به توافق برسند و کشور دچار بحران بود. لینکون برای متحد کردن کشور و حزب، نامزد های انتخابی دیگر را وارد کابینه خود کرد. او توانست  کسانی را که از یکدیگر متنفر بودند را برای هدفی مشترک در کنار هم جمع کند.

بزرگترین مزیت این کتاب این است که شما یاد می گیرید چطور انواع مختلف مردم را درک کنید  و با آن ها ارتباط برقرار نمایید. توانایی که انسان های بسیار اندکی به آن دست یافته اند.

سرمایه گذار هوشمند

نویسنده : بنجامین گراهام

نام انگلیسی: The Intelligent Investor

سرمایه گذاری: نوشته شده توسط استاد وارن بافت ( یکی از ثروتمند ترین انسان های زنده جهان )

بن گراهام

هنگامی که از او سوال کردند  کسانی که به سرمایه گذاری علاقه دارند  تمرکز خود را روی کدام فصل های کتاب بگذارند. وارن بافت جواب داد: فصل های ۸ و ۲۰ زیر بنای فعالیت های سرمایه گذاری من در ۶۰ سال اخیر بوده است. من توصیه می کنم همه سرمایه گذاران این فصل ها را بخوانند و هر زمان بازار خیلی قوی یا ضعیف بود، دوباره آن ها را مرور کنند.

بنده وارن بافت نیستم! اما به شما پیشنهاد می کنم همه این کتاب را بخوانید. کتاب سرمایه گذار هوشمند استراتژی های مختلف را برای انواع مختلف سرمایه گذاری پوشش می دهد، همچنین در آن بر روی مسئله کنترل احساسات تاکید زیادی شده است… توانایی که برای رقابت در بازار بسیار ضروری است.

قسمتی از کتاب:

یک سرمایه گذار باهوش کسی است که از بدبین ها بخرد و به خوش بین ها بفروشد.

ثروت ملت ها

نویسنده: آدام اسمیت

نام انگلیسی: The Wealth of Nations

اقتصاد: خسته کننده ولی ضروری

به شخصه طرفدار کتاب های اقتصاد نیستم. برای بنده به شدت خسته کننده هستند. اما بسیار مهم و ضروری اند. اگر می خواهید اقتصاد را درک کنید کتاب ثروت ملت ها باید اولین منبع شما باشد .

در حالی که اکثر این کتاب روی اقصاد کلاسیک تمرکز کرده است، با خواندن آن به درک بالایی از تئوری های مختلف اقصادی می رسید که برای هر کسی که می خواهد وارد تجارت شود یک  نیاز ضروری است.

کتابچه ی راهنمای کپی رایتینگ

نویسنده: جوزف شوگرمن

نام انگلیسی: The Adweek Copywriting Handbook

کپی رایتینگ:  توانایی که همیشه در تجارت دست کم گرفته می شود.

کپی رایت

.

کپی رایتینگ توانایی شما در انتقال دانشتان در مورد محصولات، خدمات، یا ایده ها به کاغذ است که با هدف فروش انجام می شود. بخشی از این پروسه شامل درک شما از نیاز مخاطبتان، علایق آن ها و … است.

وقتی که بحث کپی رایت مطرح می شود کتابچه ی راهنمای شوگرمن مانند یک معدن طلا است. قبل از ایجاد اینترنت افراد با فرستادن نامه به مشتری های احتمالی سعی به مجاب کردن آن ها برای خرید محصولات می کردند. در نظر بگیرید این افراد باید کسانی که تا حالا محصولات را ندیده اند را به خرید آن ها ترغیب می کردند و جناب شوگرمن یکی از این افراد بود.

در حالی که شاید این کتاب کمی تکنیکی باشد، خواندن آن راحت است و به شما استراتژی های مختلفی را یاد می دهد و می توانید مطمئن باشید اگر طبق این کتاب عمل کنید همه متن های شما تا انتها خوانده می شوند.

قسمتی از کتاب:

خواننده باید به قدری درگیر خواندن متن نوشته شده توسط شما شود که توانایی جدا شدن از آن را تا زمانی که متن به انتها نرسیده، نداشته باشد.

چطور روی مردم تاثیر بگذاریم و دوستان زیادی کسب کنیم

نویسنده: دیل کارنگی

نام انگلیسی: How to Win Friends and Influence People by Dale Carnegie

شبکه: یکی از پرفروش ترین کتاب های کل دوران

How-to-win-Friends

اکثر مردم در ایجاد شبکه به طرز عجیبی ضعیف هستند. آن ها نمی دانند که چطور یک مکالمه طولانی داشته باشند، به علایق یکدیگر توجه نشان دهند یا کاری کنند که توسط بقیه دوست داشته شوند. به همین دلیل است که این کتاب برای بیشتر مردم واجب تر از نان شب است.

این کتاب کلاسیک در سال ۱۹۳۶ منتشر شد و از آن زمان به طور پیوسته در لیست پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفته است. در اکثر دانشگاه های معتبر این کتاب درس داده می شود  و به نظر من عدم درس دادن این کتاب در بعضی دانشگاه ها نشان دهنده عدم اعتبار آن هاست !

سلطه

نویسنده: رابرت گرین

نام انگلیسی: Mastery by Robert Greene

خودسازی:  نادیده گرفته شده در اکثر اوقات ولی بسیار مهم

خودسازی

بدون هدف،  زندگی معنای خودش را از دست می دهد. دنبال کردن پول هیچ معنی نمی دهد مگر این که بدانید چرا این کار را انجام می دهید و متاسفانه اکثر انسان ها هیچ وقت از خود نمی پرسند که چرا به این شدت در جستجوی ثروت بیشتر هستند. سلطه یکی از کتاب هایی است که ما را برای رسیدن به این جواب کمک می کند.

در این کتاب، گرین توضیح می دهد که چطور به یک رهبر شایسته تبدیل شویم و این کار را با نشان دادن راه هایی که اشخاص بزرگی مثل: موتزارت، انیشتین، داروین و … انتخاب کرده اند نشان می دهد.

قسمتی از کتاب:

آینده متعلق به کسانی است که مهارت های زیادی را کسب می کنند و سپس آن ها را به شیوه ای جدید و با خلاقیت با یکدیگر ترکیب می کنند.

نتیجه:

اگر شما این کتاب ها را بخوانید و به آن ها تسلط پیدا کنید، به اعتقاد من به درکی  بیشتر از ۹۹ درصد کسانی که  مدرک MBA را دارند رسیده اید و تنها چند صد هزار تومان خرج کرده اید در حالی که دیگر افراد نه تنها به چنین درکی از مدیریت اجرایی نمی رسند بلکه وقت و هزینه بسیار بالایی را برای این کار تلف می کنند.

شاید اگر همه ما به جای تمرکز روی مدرک و دانشگاه، کمی بیشتر روی یادگرفتن تمرکز کنیم بتوانیم همان تغییری در جهان ایجاد کنیم که همیشه خواستار آن بوده ایم…

درباره مدیریت

نظرات ( ۲ )

  1. سلام
    نبوغ سیاسی آبراهام لینکلن؛ تیمی از رقبا
    چرا ترجمه نداره؟؟
    ترجمشو لطف کنید معرفی کنید
    ۰۹۰۳۳۵۵۷۲۳۱

ارسال یک پاسخ