اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ورود

اکنون ثبت نام کنید

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

به جای گرفتن MBA این کتاب ها را بخوانید – قسمت اول

به جای گرفتن MBA این کتاب ها را بخوانید – قسمت اول

برای اکثر افراد، گرفتن مدرک مدیریت اجرایی (MBA) حرکت اشتباهی است. شما می توانید همه چیز را ( حتی بیشتر) از مطلالعه کتاب ها یاد بگیرید.

نمی توان کسانی که خواهان مدرک در این زمینه هستند را ملامت کرد. جامعه ذهن ما را طوری شکل می دهد که افراد تنها راه موفقیت  را گرفتن این مدرک می دانند!

همان طور که خیلی از ما می دانیم گرفتن این مدرک هزینه زیادی را می خواهد و برای بیشتر از ۹۵ درصد افراد گزینه مناسبی نمی تواند باشد.

حال این سوال پیش می آید که اگر از گرفتن این مدرک صرف نظر کنیم چطور نیاز خود را به اطلاعات و … برطرف کنیم؟

جواب خیلی ساده است: کتاب ها. شاید این جواب خیلی کلیشه به نظر بیاید، هزاران کتاب در زمینه مدیریت اجرایی وجود دارد و شما به معنای واقعی کلمه می توانید همه عمر خود را صرف مطالعه آن ها کنید، ما اینجاییم که به شما در حل این مشکل کمک کنیم.

همان طور که مدیرعامل Airbnb، برایان چسکی اشاره کرده است، موثرترین راه این است که به جای یاد گرفتن همه چیز در مورد یک موضوع خاص، بهترین منبع فعلی را در آن زمینه شاناسایی کرده و از آن کمک بگیریم.

در اینجا ما به معرفی کتاب هایی که با مطالعه آنان به درک بالایی از مدیریت اجرایی می رسید ( خیلی بیشتر از کسانی که خود این مدرک را دارند!) می پردازیم:

تایتان: زندگی جان.دی.راکفلر

نویسنده: ران چرنو

نام انگلیسی: Titan: The life of John D. Rockefeller, Sr

کتابی لازم برای همه کسانی که به تجارت علاقه دارند.

John-D-Rockefeller

من جایی خوانده ام که شما میانگین ۵ شخصی هستید که بیشترین وقت خود را با آنان می گذرانید. اگر این موضوع درست باشد ( که به اعتقاد من هست )، خواندن بیوگرافی هایی مانند این کتاب، مثل این است که چند ساعتی را با شخصیتی بزرگ گذرانده اید.

زندگی نامه ها راه عجیبی برای تاثیر روی رفتار شما دارند. هنگامی که شما هر روز چند ساعت از وقت خود را به آنان اختصاص می دهید، متوجه می شوید که پس از مدتی عادت های شما با آنان تطابق پیدا می کنند. یک بیوگرافی خوب باعث پیشرفت سریع شما در شغلتان می شود چرا که با یادگیری از اشتباهات آنان، خطاهای شما کاهش پیدا می کنند. یک زندگینامه خوب دهه ها شما رو جلو می اندازد.

همه ی کسانی که به تجارت علاقه دارند باید این کتاب را بخوانند. جان.دی.راک فلر نه تنها ثروتمند ترین فرد تاریخ، بلکه مردی خانواده دوست، سخت کوش، متواضع و دارای نظم خاصی بوده است.

قسمت از کتاب:

من فکر نمی کنم که هیچ خصوصیتی  برای موفقیت ضروری تر از پشتکار و ثبات قدم باشد. این ویژگی بر همه چیز غلبه می کند حتی بر طبیعت .

۴۸ قانون قدرت

نویسنده: رابرت گرین

نام انگلیسی: The 48 Laws of Power

استراتژی : چطور در دنیای تجارت راه خود را  پیدا کنیم

48 قانون قدرت

تجارت و جنگ خیلی به هم شبیه هستند. ولی نه به دلایلی که شما فکر می کنید. تجارت، مانند جنگ، در ذهن آدم ها برنده را مشخص می کند.

یک رهبر موفق  اخلاق دشمنش، تیمش و خودش را کنترل می کند و اگر به درستی این کار را انجام دهد می تواند جنگ را قبل از شروع شدن، برنده شود.

۴۸ قانون قدرت را می توان الهام گرفته از کتاب هنر جنگ سان تزو دانست. تفاوت آن ها در خوانا بودن ۴۸ قانون قدرت برای همه و استفاده دقیق این کتاب از داستان های تاریخی می باشد.

خواندن کتاب هنر جنگ کار ساده ای نیست در حالی که به نظر من کتاب ۴۸ قانون قدرت در این زمینه بسیار قوی تر عمل می کند. گرین در بیش از ۴۰۰ صفحه نحوه بالا رفتن از نردبان طبقاتی و اجتماعی را با استفاده از مثال های تاریخی نشان می دهد.

خرید کتاب ۴۸ قانون قدرت

نفوذ: روان شناسی استمرار

نویسنده: رابرت بی.سیالدینی

نام انگلیسی: Influence: The Psychology of Persuasion

فروش: مجاب کردن مردم به خرید از شما

روان شناسی استمرار

درک این که چی چیزی به مردم انگیزه می دهد مهم است – و نه تنها در تجارت، بلکه در همه ابعاد زندگی. هزاران کناب در این زمینه وجود دارد که البته اکثر آن ها بیشتر برای شومینه خانه شما مناسب هستند!

“نفوذ” کتابی کلاسیک است که به بررسی عوامل روان شناسی و نحوه استفاده از آنان روی اشخاص می پردازد. متن این کتاب نیمی استراتژی و نیمی عملگرایی است که باعث می شود خواندن و فهمیدن آن راحت باشد.

نامه های نوشته شده به سهامداران برکشایر هثوی

نویسنده: وارن بافت

نام انگلیسی : Letters to Berkshire Hathaway Shareholders

ارتباطات: شما باید بدانید چطور خوب صحبت کنید

وارن بافت

مهارت های ارتباطی قوی، به خصوص هنگام نامه نگاری، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک رهبر موفق باید داشته باشد.

شاید پیشنهاد این کتاب در ابتدا عجیب به نظر برسد اما باید بدانید که این کتاب یکی از بهترین کتاب هایی است که به شخصه در زمینه نحوه ارتباط خوانده ام. توانایی توضیح مشکلات پیچیده به شکلی ساده و جذاب تفاوت بین یک سخنگوی عادی و یک سخنگوی خوب است. وارن بافت این کار را در نهایت  مهارت به کار می برد.

از سال ۱۹۷۷، بافت هر ساله نامه ای را به سهام داران شرکت برکشایر هثوی فرستاده است. او در این نامه ها به توضیح  درباره عملکرد شرکت، نقش سهام داران در آن، و توقع آنان از شرکت می پردازد.

همه ی این نامه ها را می توان به صورت آنلاین در سایت برکشایر هثوی خواند اما من به شما پیشنهاد خواندن خود کتاب را می دهم.

اعترافات یک تبلیغ کننده

نویسنده: دیوید اگیلوی

نام انگلیسی: Confessions of an Advertising Man

چطور همه چیز را جذاب نشان دهیم

تبلیغ کردن

دیوید اگیلوی، موسس شرکت های اگیلوی و مدر( Mather )، یکی از بزرگ ترین آژانس های تبلیغاتی جهان، شخصی است که معنای واقعی تبلیغ کردن را از او می توان یاد گرفت. کتاب های زیاد و قابل توجهی در زمینه تبلیغات وجود دارند اما این کتاب را می توان در سطح دیگری دانست.

قسمتی از کتاب:

اکثر تبلیغات شلوغی که امروزه در تلویزیون دیده می شود محصول انجمن ها است. انجمن ها حق نقد کردن تبلیغات را دارند اما هیچ وقت نباید به آنان اجازه ساخت آن ها را داد.

درباره مدیریت

نظرات ( ۲ )

  1. سلام دوستان
    اگه کسی فایل pdf کتب بالا و کتابهای دارن هاردی و کیوساکی را داره لطفا برام ایمیل کنید.
    با تشکر . . .
    sina.sayeh.1987@gmail.com

  2. ممنونم عالی بود عالی ،عالی

    پیروز باشید و مستمر

ارسال یک پاسخ